W dniach 8 - 9 lutego br. w Ełku odbywały się Mistrzostwa Polski PTT i FTS w tańcach latynoamerykańskich z udziałem naszych tancerzy z Mławskiego Centrum Tańca.
W kategorii młodzieży (16-18 lat), rozgrywanej w sobotę, 8.02, reprezentantami Mławskiego Centrum Tańca byli siedemnastolatkowie: Maciej Więckowski i Zuzanna Tomkielska. W kategorii tej wystartowało 55 najlepszych młodzieżowych par z całej Polski, które uprzednio uzyskały kwalifikację do udziału w mistrzostwach. Maciek i Zuzia dobrze wykorzystali szansę startu w mistrzostwach i uplasowali się ostatecznie na 32 miejscu pokonując wiele par posiadających wyższe klasy sportowe.
Drugiego dnia mistrzostw rozgrywana była nowa kategoria młodzieży starszej (19-20 lat), w której prawo startu miały również pary z kategorii młodzieży (16-18 lat), a do której nie wymagana była uprzednia kwalifikacja. Z przywileju startu skorzystali Szymon Zakrzewski i Julia Giesek, którzy z powodu kłopotów zdrowotnych pod koniec roku ostatecznie nie uzyskali kwalifikacji do udziału w mistrzostwach w swojej kategorii. Poziom w tej kategorii był bardzo wysoki, większość startujących par posiadało już najwyższą międzynarodową klasę S, a wśród nich były między innymi 7 i 8 para świata. Mimo udanego występu, naszym szesnastolatkom - Szymonowi i Julii, nie udało się pokonać nikogo ze starszych konkurentów. Mistrzostwa dla naszych obydwu part były mimo wszystko dobrym doświadczeniem, ponieważ mieli okazję skonfrontować się z parami na najwyższym poziomie z całej Polski, a najbliższe kilka lat będą właśnie startować w konkurencji młodzieży, a później młodzieży starszej.
Najbliższy start naszych reprezentantów, to Mistrzostwa Polski PTT i FTS młodzieży w 10 tańcach w Szczecinku w dniu 8 marca. Kategoria 10 tańców to turniej, w którym wyniki są liczone jako kombinacja wszystkich tańców standardowych i latynoamerykańskich. Podczas tej imprezy reprezentować nas będą Szymon i Julia, którym szczęśliwie udało się zakwalifikować w tej konkurencji.
Bartłomiej Szarżanowicz
KS Mławskie Centrum Tańca
Zgrupowanie zimowe 2014
W dniach 23-28.02 tancerze Mławskiego Centrum Tańca wzięli udział w zgrupowaniu zimowym przygotowującym startów zarówno w ostatnich w tym roku Mistrzostwach Polski w 10 tańcach, jak i do udziału w pozostałych imprezach - turniejach punktowych. Nadrzędnym celem jest jednak uzyskanie przez największą liczbę par kwalifikacji do udziału w MP 2015 na podstawie udziału 12-13 latków w turniejach w kategorii OPEN, a pozostałych par (14-15 lat i 16-18 lat) w turniejach z cyklu Grand Prix Polski. Sześć dni intensywnego szkolenia rozpoczynającego się codziennie od techniki rozciągania i wzmacniania za pomocą Hatha Yoga powinno przynieść dobre rezultaty. Tancerzom postawione zostały wysokie wymagania, ćwiczyliśmy kombinacje figur i elementów tanecznych wykraczających daleko poza obowiązujący w danych kategoriach poziom repertuarowy. Najstarszym tancerzom zostały zaaplikowane połączenia stosowane przez najlepsze pary na świecie. Wydaje się, że szkolenie przyniesie spodziewane efekty, ponieważ trenowaliśmy w bardzo dobrych warunkach, które zapewniał nam, dzięki uprzejmości gminy Wiśniewo, pan Grzegorz Woźniak - dyrektor miejscowego Zespołu Szkół. Ogromna sala sportowa ze świetnym parkietem, znakomite nagłośnienie, nasze mobilne lustra przywiezione z Mławy i wspaniała szkolna kuchnia - to wszystko powodowało uśmiech tancerzy przez cały dzień, mimo narastającego z każdym dniem zmęczenia. Zgrupowanie zimowe za rok, jeżeli będzie taka możliwość, również chętnie zorganizujemy w tym samym miejscu. W załączeniu kilka zdjęć z naszych działań.
Bartłomiej Szarżanowicz KS Mławskie Centrum Tańca
Źródło UMM
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE