GRHLC Małgorzaty Retkowskiej zaprasza do Multimedialnego Parku Fontann na widowisko z okazji 25 lat wolności, we wtorek, 3 czerwca, o godz. 21.30. „Taniec Wolności” to specjalnie przygotowane na rocznicę widowisko artystyczne zmieniające Multimedialny Park Fontann w scenerię, która stanie się tłem opowieści o polskiej drodze do wolności.
Czterdziestominutowe przedstawienie plenerowe to nowoczesny spektakl odwołujący się do faktów historycznych oraz emocji towarzyszącym Polakom od roku 1945 do dzisiaj.
Wykorzystane w nim zostaną archiwalne materiały filmowe, inscenizacje grup rekonstrukcyjnych i animacje prezentowane przy użyciu nowoczesnych technik multimedialnych, całość dopełni specjalny pokaz fontann.
Wieczorne widowisko przypomni, że iskra wolności została wskrzeszona w Polsce, a odwaga i siła Polaków pociągnęły za sobą zmiany systemowe w całym bloku Europy Środkowo-Wschodniej.
Będzie to wyjątkowe wydarzenie dedykowane Warszawiakom, na które zaproszeni zostali także przedstawiciele międzynarodowych delegacji, które przyjadą do stolicy na uroczystości 4 czerwca.
Scenariusze robocze do rekonstrukcji Grudzień 70 i Kopalnia Wujek 1981 napisała Małgorzata Retkowska z Michałem Kępińskim, a roboczą oprawę muzyczną Dominika Obrębska. W widowisku wystąpią rekonstruktorzy cywilni Małgorzaty Retkowskiej z Mławy i Warszawy. Próby do widowiska zaczynają się już 1.06.2014 r.
Z uwagi na dużą obsadę mężczyzn, którzy potrzebni byli do ról stoczniowców i górników, a z braku ich w mojej grupie, postanowiliśmy dołączyć prawdziwych Ślązaków – rekonstruktorów ze Śląska. Niektórzy z nich obecnie pracują w Kopalni Wujek. Rekonstruktorzy nie tylko wezmą udział w tak wielkim przedsięwzięciu, ale też za swój występ dostaną honorarium-mówi Małgorzata Retkowska.
Zdjęcia z Przyjęcie weselne w Czar PRL – muzeum życia minionej epoki
Zdjęcia z „Tam gdzie byli Cichociemni
Źródło:UM Warszawa/Małgorzata Retkowska
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE