Przed realizacją rekonstrukcji, w sobotę 31 sierpnia na polu bitwy, zaplanowane zostały pokazy statyczne i dynamiczne sprzętu uzbrojenia, umundurowania, z przeznaczeniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych widzów.
Od godziny 10.00 odbywać się będą pokazy sprzętu wojskowego – współczesnego i historycznego, potwierdzone zostały - Quad, BRDM, Żbik, czołg PT 91, BWP, WZT, sekcja strzelców wyborowych z wyposażeniem z jednostek wojskowych z Giżycka, Przasnysza oraz z Warszawy Wesoła.
Przy schronie przy trasie nr 7 zaprezentowane zostanie wyposażenie i uzbrojenie Wojska Polskiego z 1939 roku.
Od 12.00 rekonstruktorzy zaproszą na zajęcia z łączności dzieci – będą pokazywać jak nadawać alfabetem Morse'a i jak działa telefon polowy oraz punkt werbunkowy dla ochotników.
Po godz. 14.00 przewidziana została prezentacja dynamiczna polskiego czołgu 7 TP i niemieckiego Panzer I, następnie pokaz artyleryjski oraz prezentacja umundurowania i wyposażenia żołnierzy polskich i niemieckich z 1939 roku.
Przed rozpoczęciem samej rekonstrukcji, zaprezentowane zostaną pojazdy kołowe 1939 – polski samochód pancerny wz. 34 i niemiecki kfz. 13.
VI Rekonstrukcja Bitwy pod Mława z udziałem grup rekonstrukcji historycznych zarówno wojskowych jak i cywilnych zaplanowana jest w tym roku na godz. 16.30.
Źródło UMM
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE