W dniach 28 września – 5 października Uczniowie Gimnazjum Katolickiego, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej gościli w Polsce delegację ze szkoły partnerskiej w Izraelu. Szkoły wspólnie realizowały projekt, na który udało się im pozyskać 49 000zł z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt.: „Międzynarodowe wymiany młodzieży”.
W jego ramach do Mławy przyjechało 13 uczniów i 2 nauczycielki ze szkoły Mevo’ot Eron z miejscowości Ein Shemer w Izraelu. Wspólny projekt pt.: „Getting to know each other through visual arts II” przygotowany przez nauczycieli z Gimnazjum Katolickiego znalazł się wśród 8 projektów w Polsce, które uzyskały dofinansowanie. Uzyskał on również największą kwotę dofinansowania ze wszystkich grantobiorców. Jego autorem i koordynatorem jest Pan Zbigniew Krystkiewiczm nauczyciel języka angielskiego.
Młodzież z Izraela zakwaterowana była u rodzin polskich. W projekcie udział wzięła grupa 32 uczniów z Polski, w tym 15 uczniów bezpośrednio przyjmujących gości z Izraela.
W dniach 3-10 listopada ma się odbyć wizyta grupy Polskiej w Izraelu. Będzie to 15 uczniów i 2 nauczycieli.
- Cieszę się, że nasza młodzież miała okazję wziąć udział w takim programie. Warto podkreślić, że zostali oni zaproszeni do uczestnictwa w projekcie w nagrodę za szczególne zaangażowanie w naukę języka angielskiego w zeszłym roku szkolnym – powiedział Zbigniew Krystkiewicz, nauczyciel języka angielskiego. Możliwość bezpośredniej komunikacji w języku angielskim, udział w szeregu zajęć warsztatowych, wymiana poglądów i poznanie kultury i tradycji naszych partnerów to najcenniejsze wartości dodane tego projektu. Cieszy niezmiernie tak duże zaangażowanie rodziców w działania projektowe, mimo, że niestety większość z nich musiała zmierzyć się z najtrudniejszą przeszkodą jaką niewątpliwie była bariera językowa.
Warto podkreślić, że zostali oni zaproszeni do uczestnictwa w projekcie w nagrodę za szczególne zaangażowanie w naukę języka angielskiego w zeszłym roku szkolnym.
Poniżej krótka informacja o programie zrealizowanym w Polsce.
Dzień 1
Wycieczka do Warszawy
Przywitanie na lotnisku, zwiedzanie stolicy z przewodnikiem anglojęzycznym, Muzeum Powstania Warszawskiego
Dzień 2
Zajęcia warsztatowe w Gimnazjum Katolickim (integracja, zadania projektowe), wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej (wystawa dotycząca twórczości Janusza Korczaka), wizyta w Muzeum Ziemi Zawkrzańskiej
Dzień 3
Dzień wolny spędzony z rodzinami polskimi (niedziela)
Dzień 4
Zajęcia warsztatowe w szkołach katolickich, zwiedzanie szkół, udział w zajęciach lekcyjnych, spotkanie z Burmistrzem Mławy, wizyta w oddziale Archiwum Państwowego w Mławie, Spacer po Mławie z Dyrektorem Muzeum Ziemi Zawkrzańskiej, sesja fotograficzna, wspólne zajęcia taneczne
Dzień 5
Wycieczka do Warszawy
Zwiedzanie Warszawy, Kręgielnia, Centrum Nauki Kopernik
Dzień 6
Wizyta w Grzebsku (300-letni Kościół drewniany, cmentarz), wizyta w Szkole Filialnej w Grzebsku, Wizyta w Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej, zajęcia warsztatowe, wizyta w fabryce LG, Cmentarz Żydowski, Koncert Pożegnalny w MDK w Mławie (Zespół ludowy „Mławiacy”, występy uczniów – taniec nowoczesny, taniec klasyczny, pokaz gry na instrumentach muzycznych)
Dzień 7
Wycieczka do Gdańska
Wizyta w Muzeum w Sztutowie (były obóz koncentracyjny), zwiedzanie Trójmiasta z przewodnikiem anglojęzycznym,
Dzień 8
Wyjazd na lotnisko do Warszawy
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE