portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 10 Maj 2025    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Izydor, Antoni

R E G I O N


28 maja w godzinach 16:30 – 18:30 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ul. Narutowicza 6 odbędą się zajęcia informacyjno-szkoleniowe programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, realizowanego przez Bank Żywności w Ciechanowie i Fundację Nutricia.

Program „1000 pierwszych dni dla zdrowia” został stworzony przez Fundację NUTRICIA, a realizowany jest przez szeroką koalicję partnerów m.in. przez Fundację Bank Żywności w Ciechanowie na terenie trzech powiatów: ciechanowskiego, mławskiego i płońskiego.

Celem programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” jest edukacja rodziców, opiekunów oraz kobiet w ciąży w zakresie zasad prawidłowego odżywiania dzieci do lat 3, poprzez upowszechnianie i propagowanie 6 złotych zasad zdrowego żywienia dzieci na 1000 pierwszych dni życia. Adresatami akcji edukacyjnych będą również rodziny ubogie, zagrożone wykluczeniem społecznym – wśród tej grupy problem powielania złych nawyków żywieniowych jest największy. Projekt realizowany jest od maja do listopada 2014 roku.

GENY TO NIE WSZYSTKO

1000 pierwszych dni to czas, w którym mamy realny wpływ na jakość życia dziecka teraz i… w przyszłości. W tym czasie zachodzi tzw. programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia – proces warunkujący prawidłowe funkcjonowanie organizmu także w dorosłości. Niestety w Polsce dzieci nie są żywione prawidłowo. Badanie zrealizowane przez Instytut Matki i Dziecka we współpracy z Fundacją NUTRICIA pt. „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku 13-36 miesięcy w Polsce” wykazało, że tylko 45,5% badanych dzieci miało prawidłowy wskaźnik masy ciała (BMI), 27,5% dzieci było z nadwagą i otyłością, tyle samo miało niedobór i znaczny niedobór masy ciała. 80% badanych dzieci miało dietę niedoborową w wapń i witaminę D, co ma związek z licznymi błędami żywieniowymi, popełnianymi przez dorosłych.

„Bank Żywności w Ciechanowie dostrzega problem małej świadomości dotyczącej zasad prawidłowego odżywiania i wpływu złych nawyków żywieniowych na stan zdrowia dzieci. Wspólnie z partnerami, takimi jak ośrodki pomocy społecznej czy szkoły rodzenia chcemy dotrzeć z informacjami na temat pozytywnych nawyków żywieniowych do dużej grupy rodziców i opiekunów małych dzieci z rodzin najuboższych, objętych pomocą żywnościową oraz do kobiet ciężarnych - przyszłych matek – mówi Dorota Jezierska - prezeska Banku Żywności w Ciechanowie i koordynatorka projektu- Zaiteresowanie zajęciami jest ogromne, prawie na kazdym szkoleniu mamy więcej uczestników niż przewidywaliśmy. Świadczy to o ogromnych potrzebach w zakresie edukacji żywieniowej, jednocześnie cieszy fakt, że rodzice chcą się uczyć.”.

Pierwsze spotkania odbyły się w ciechanowskim MOPS oraz w przedszkolu „Akademia Młodych Odkrywców”. 

 Źródło nadesłane

KOMENTARZE

 

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

 

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Miał ponad 2,5 promila alkoholu i nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany.

czwartek, 16, kwiecień 2020 11:57
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w organizmie... READ_MORE
013941049
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
885
862
4335
11513082
5841
20128
13941049

Your IP: 3.145.109.97
Server Time: 2025-05-10 04:47:48

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011