Szukasz pomocy prawnej? Nie stać Cię na profesjonalnego prawnika? A może masz czasu by udać się do kancelarii? Studenci IV roku prawa z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą Tobie pomóc za darmo i to przez Internet!
Możemy zamknąć się w wiedzy jaką serwuje nam uczelnia, ale możemy również samemu rozwijać swoje pasje, kwalifikacje a przede wszystkim zdobywać bezcenne doświadczenie potrzebne do rozwoju przyszłej kariery zawodowej – tak o to motywuje utworzenie studenckiej internetowej poradni prawnej WiZ, jeden z jej założycieli, z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
W listopadzie ubiegłego kilku przyszłych prawników otworzyło internetową poradnię prawną, poprzez którą udzielają porad na wszelkie pytania z zakresu całego prawa cywilnego a w szczególności prawa pracy, ubezpieczeń. Porady udzielane są drogą elektroniczną co ułatwia cały proceder zarówno osobą chcącym uzyskać poradę prawną, jak i samym studentom. Wystarczy napisać maila na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Skutkiem udzielania pomocy prawnej drogą internetową każdy mający problem prawny na przykład z nieuzyskanie wynagrodzenia za wykonaną prace może w każdej dogodnej dla niego chwili napisać do nas maila z praktycznie każdego miejsca, a my po zapoznaniu się z problemem udzielimy mu pomocy– dodaje Łukasz Zabłocki.
Jak mówią nie na każde pytanie są w stanie odpowiedzieć, jeżeli problem będzie zbyt skomplikowany by student był w stanie poradzić sobie z nim, może poradzić skierowanie się z nim do fachowego prawnika. Mimo tego czuwają nad jakością swoich odpowiedzi poprzez współprace z profesjonalną kancelarią prawną Sebastian K. Zabłocki z Gdańska, a także dzięki możliwości zwrócenia się z wątpliwościami do pracowników naukowych z ich rodzimych uniwersytetów.
Jak na razie studenci mają pełne ręce roboty:
Minione miesiące były dla nas bardzo pracowite, dzięki obecności w mediach dostaliśmy kilkadziesiąt maili z rozmaitymi problemami, w zasadzie pytano nas o wszystko od prawa karnego poprzez sprawy rodzinne a kończąc na prawie pracy. Zbiegało się to z czasem sesji egzaminacyjnej także czasu mieliśmy bardzo mało, ale ostatecznie poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem– opowiada Bartosz Witzling.
Głośno o owej studenckiej inicjatywie zrobiło się za sprawą audycji w Olsztyńskich radiach oraz artykułach w trójmiejskich serwisach informacyjnych. Dostęp do portalu jest ogólnopolski a wiec mieszkańcy Mławy i okolic też mogą bez ograniczeń korzystać z usług adeptów nauk prawnych.
Więcej informacji na stronie: http://prawo-wiz.pl/ oraz na funpage poradni na Facebook-u a ,także na stronie http://kancelaria-zablocki.pl/ i https://www.facebook.com/kancelariaprawna.sk.zablocki?ref=hl
Źródło nadesłane
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE