Współpracy w obszarze architektury, urbanistyki, planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju dotyczy porozumienie, które miasto zawarło z Fundacją Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Porozumienie związane jest z prowadzeniem wspólnych projektów, organizacją praktyk studenckich, współorganizacją warsztatów, kursów, konkursów, prowadzeniem prac naukowo-badawczych.
Idea porozumienia to wzajemne wykorzystywanie możliwości uczelni oraz miasta. W ramach współpracy między innymi organizowane będą praktyki studenckie, konkursy architektoniczno-urbanistyczne, współorganizowane będą warsztaty tematyczne dla studentów i mieszkańców Ciechanowa , szczególnie w zakresie planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego, partycypacji społecznej czy rewitalizacji przestrzeni miejskich. Dotyczy ono również promocji działań i inicjatyw w jednostkach administracji samorządowej. Prowadzone będą projekty architektoniczno-urbanistyczne oraz dyplomy inżynierskie i magisterskie, jak również prace naukowo-badawcze. Porozumienie zakłada współorganizowanie konferencji związanych np. z procesem planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego, partycypacji społecznej, rewitalizacji przestrzeni miejskich. Zakłada również realizację wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym, w tym realizację przedsięwzięć z zakresu udziału lokalnych społeczności w planowaniu przestrzennym. Przedmiotem porozumienia jest także współpraca w zakresie organizacji i promocji wydarzeń skierowanych do środowiska akademickiego Politechniki Warszawskiej, umożliwienie odbywania praktyk studenckich dla studentów Wydziału Architektury PW w UM Ciechanów, organizacja staży dla najlepszych studentów i absolwentów Wydziału Architektury PW, udział miasta w konsultowaniu tematyki prac dyplomowych, powstających na Wydziale Architektury PW realizowanych na obszarze Ciechanowa, podejmowanie działań w celu zachowania dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego związanego z tradycją miasta Ciechanowa oraz animowanie i tworzenie sieci współpracy, mających na celu efektywniejsze wykorzystanie potencjału naukowego i kadrowego obu stron.
„Współpraca ze środowiskami akademickimi jest bardzo istotna dla rozwoju każdej aglomeracji miejskiej. Niedawno podpisaliśmy porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie w obszarze wsparcia studentów na rynku pracy. Uczelnie ze swoim dorobkiem naukowym i młodym otwartym potencjałem intelektualnym, mogą miastu wiele zaoferować. Ciechanów nie tylko wykorzystuje dostępne możliwości i narzędzia wsparcia dla studentów, ale przede wszystkim będzie wykorzystywał efekty pracy zdolnych młodych ludzi do dynamicznego rozwoju naszego miasta” – powiedziała zastępca prezydenta Joanna Potocka-Rak.
Umowy dotyczące realizacji zadań w ramach porozumienia podejmowane będą na drodze odrębnych uzgodnień, w zależności od potrzeb.
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE